Biraz Jazz Dinlemek İyidir

Müziksiz bir hayat nasıl olurdu  sorusunu bile akla getirmek başlı başına anlamsız olurdu. Kelimelerin ve davranışların anlatamadığı , aktaramadığı bir çok duyguyu ve düşünceyi müzikle anlatabilmek iletişimin en sihirli yollarından biridir. Müzik insanlar için bir yaşama biçimi , mutluluk kaynağı. Elbette her müzik türünü severek dinleyen insanlar var ancak Jazz müziğin verdiği mutluluk hissi ve haz bambaşka.

Blues müziğin içinden doğan jazz müzik kendini geliştirerek daha fazla kitlelere ulaşmış ve sevilen bir müzik türü haline gelmiş. İlk çıkış noktasında insanların mutluluk hissiyle dolmasını sağlayan jazz müzik daha sonraları eğlencenin müziği haline gelmiştir. Jazz müzikle uğraşanlar ve jazz müzik dinleyenlerin ortak buluşma noktası ‘mutluluk’ olmuştur. Bu müzik her ortamda keyifle dinlenirken , sizi yormaz enerjiyle dolmanızı sağlar. Yemeklerin ve sohbet ortamlarının vazgeçilmez müziğidir. Saatlerce sürecek sohbetleri daha keyifli hale getirir. Arkadaşlarınızla , sevdiklerinizle buluşmalarınızı daha mutlu bir psikoloji ile sürdürmenizi sağlar. Sizde hayatınızda jazz müziğe biraz daha fazla yer açarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Jazz müzik yapan kafeler , restoranlar ve barlar gün geçtikçe daha çok yaygınlaşmakta ve jazz daha fazla insana ulaşmakta. Yaşadığınız yerde iyi jazz yapan bir mekan bulup , arkadaşlarınızla veya kendiniz için müziğin mutluluğuna katılabilirsiniz. Evde otururken , yemek saatinde, misafirlerinizle sohbet ederken , fondan gelen jazz müzik kadar rahatlatıcı ne olabilir. Arabada yol alırken dinlenilen jazz , sizi trafik stresinden kurtarıp , yolun daha eğlenceli hale gelmesine yardımcı olur.

Günümüzde birçok şehirde Jazz festivalleri de düzenlenmekte. Jazz severler için büyük bir fırsat olan bu festivaller, bu müzikle yeni tanışanlar içinde birçok sanatçıyı tanıma ve dinleme fırsatıdır diyebiliriz. Sizde bu festivalleri ve tarihlerini önceden araştırıp takip edebilirsiniz. 

Unutmayın biraz Jazz dinlemek her zaman iyi gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir