Bodrum , Bir Tatil Klasiği

Bodrum

Tatil deyince hep akla ilk gelen tatil beldesi olmuştur Bodrum. Bodrum ülkemizin bir tatil sembolü de diyebiliriz. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bodrum , sadece merkezi ile değil Gümbet, Gümüşlük , Yalıkavak gibi birçok beldesi ile turistlerin ilgi odağıdır.Muğla şehir merkezine 109 İzmir şehir merkezine 239 km mesafede olan Bodrum’da Hava limanı da bulunmaktadır. Hava alanı bodrum merkeze 36 km uzaklıktadır.

Bodrum’da her şey dahil oteller bulunabildiği gibi, daha çok oda artı kahvaltı konsepti  yaygındır. Genellikle Bodrum’da  ve beldelerinde bulunan butik oteller sayıca çok fazladır. Her biri güzel tasarlanmış harika manzaralı yüzlerce otel bulabilmek mümkündür.

Bodrum merkezi daha çok gezi amaçlı tercih edilirken , merkezden de denize rahatlıkla girilebilmektedir. Şehir merkezinin trafiği çok yoğun olduğundan ve yollar çok dar olduğundan araç ile merkezde yer değiştirme bazen zor olabilmektedir.

Deniz için daha çok komşu beldelerdeki koyları tercih edebilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir tercih.Bodrum merkezden komşu beldelere düzenli dolmuşlar hareket etmekte. Ulaşım ile ilgili her hangi bir sıkıntı yok. Bodrum merkezde bulunan tarihi Bodrum Kalesi de görülmeye değer. Aynı zamanda Bodrum barlar sokağı da geceleri eğlence severlerin vazgeçilmez adresi.

Bizde Bodrum gezimizde hem konaklama hemde denize girme açısından daha rahat olacağını düşünerek Bodrum Gümbet beldesini tercih ettik. Bodrum’la neredeyse birleşmiş olan belde Bodrum’a çok yakın. Belde de bulunan birçok otelin deniz manzarası ise harika. Deniz kenarında bulunan beachler ise hem çok güzel hemde çok keyifli. Sizde bu beachlerde akşama kadar denize girip güneşlenebilir ve müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz. Ayrıca eskiden çok pahalı olduğu söylenen Bodrum şimdi daha makul fiyatlarla gezilebilir. Tabi ki yine yüksek rakamlı olan yerler vardır.

Özellikle gün batımı Bodrum’da bir harika. Bodrum’un eşsiz mimarisi ve deniz manzarası çok keyifli.

Akşamları bulunduğunuz tatil beldesinde eğlenebilir ya da Bodrum merkeze gidip oradaki eğlence mekanlarını tercih edebilirsiniz. Birçok mekan var.

Akşam yemekleri için deniz kenarında bulunan restoranlarda harika Bodrum koylarının manzarası eşliğinde gün batımını izleyerek birçok lezzetli deniz mahsullerini tadabilirsiniz.

Bodrum harika atmosferi ile bir kez gideni tekrar ziyaret ettirecek bir tatil bölgesi. Bu kadar çok bilinmesi ve çok sayıda misafir ağırlaması bir tesadüf olamaz. Sizde Bodrum’u ziyaret ettiğinizde hak vereceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir