Color Fest İle Tanış – Bol Renkli Festival

İnsanlar her zaman yapabilecek yeni bir etkinlik bulma konusunda çok yaratıcılar. Etkinlikleri renkli hale getirme fikri ise gerçekten çok ilginç ve çok keyifli bir fikir. Son yılların en keyifli festivalleri haline gelen Color Fest’ler genç yaşlı herkesin katıldığı ve doyasıya eğlendiği festivaller.

Renklerin Festivali olarak bilinen bu festival Hindistan’da başlayıp günümüzde birçok ülkeye yayılmış durumda. Çeşitli eğlence ve etkinliklerin düzenlendiği , konserlerin verildiği bu etkinliğin olmazsa olmazı ve simgesi boya yağmuru. Bu festivalde her türlü  renge bürünmek ve bol bol fotoğraf çektirmek olmazsa olmaz. Tabi doyasıya eğlenmek.

Konserler ve aktivitelerle devam eden festivalde , yapılan anonsla birlikte binlerce kişi havaya ve birbirine renkli tozları fırlatarak görsel bir şölen yaşanmasını da sağlamış olur. Bazı festivallerde yürüyüş alanlarında ,  koşarak yada yürüyerek geçen katılımcılara festival görevlileri tarafından renkli boya yağmuru yapılır.Bu sayede Color Fest’de renk yağmuru hiç bitmez. Bu festivallerde kullanılan renkli tozlar genellikle renkli mısır nişastasıdır.Color Fest’e giderken tavsiyemiz beyaz t-shirt  tercih edin ve gözlük takmayı unutmayın 🙂

Özellikle İstanbul , Ankara , İzmir , Antalya gibi birçok büyük şehirde düzenlenen bu festivaller daha önceden duyurulup biletleri satışa çıkıyor. Sizde doyasıya eğlenip rengarenk fotoğraflar çekinmek istiyorsanız Color Fest tarihlerini kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir