Cruise Gemisi İle Bambaşka bir Tatil Deneyimi

Tatiller ve tatil amaçlı yapılan seyahatler hepimizin dört gözle beklediği zaman dilimleri ve en keyifli etkinliklerdir. Bir çok kişi farklı tatil alışkanlıklarına ve zevklerine sahiptir. Aynı zamanda ülkeler, turizmciler ve girişimciler tatil severler için farklı alternatifler sunarak tatil seçeneklerini genişletmektedir. Bu seçenekler içinde çok özel yere sahip olan bir tür ise Cruising, yani Cruise Gemisi turlarıdır.

Cruising Nedir?

Kruvaziyer olarak bilinen büyük ve donanımlı gemilerle, denizde gezinti şeklinde yapılan, belirli rota ve limanları dolaşan bir tatil türüdür. 

Cruise turları denince konunun en önemli aktörü olan devasa gemiler ön plana çıkmaktadır. Son teknoloji ile üretilmiş yüzen bir şehri andıran bu gemiler birçok yönden eşsiz özelliklere sahiptir. 5 yıldızlı bir otelden eksiği olmayıp hatta daha fazlası olan bu gemiler kendi içlerinde de farklılıklar gösterebilmektedir. Yolcu kapasitesi, hizmet alanları, spor tesisleri, etkinlik alanları ve büyüklükleri yönüyle birçok kruvaziyer üretilmiştir. Cruise Turlarının Diğer Tatil Seçeneklerinden Farkı Nedir?

Bu konu kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte, yaygın olan sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kısa zaman diliminde çok daha fazla yer görme imkanı sunması
 • Sürekli valiz toplama ve açma zorluğu olmaması
 • Kabininize yerleştikten sonra oda veya otel değişikliklerinin olmaması
 • engin maviliklerde uyanma ve sonsuz bir manzara ile seyahat etme deneyimi sunması
 • Birçok farklı etkinlik ve hizmetin aynı yerde alınması
 • Farklı ülkeleri ve limanlarını ziyaret etme şansı sunması
 • Alışveriş sevenler için iyi ve uygun alternatifler sunması

Günümüzde birçok turizm firması çok farklı seçeneklerde cruise turları sunmakta. Bu turların tarihleri ve süreçleri ise çok değişiklik göstermekte. Bu yüzden cruise turlarından muhakkak herkese ve her zaman dilimine yönelik alternatifler bulunabilmekte. 2 günden başlayıp 6 aya kadar çıkabilen gemi turları bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en çok tercih edilen gün sayısı ortalama 7 gündür. 

Cruise turlarında yakın bölge rotaları olabildiği gibi uzak rotalarda vardır. Çok uzak okyanusları geçebilen bu devasa gemiler sayesinde yaz mevsiminde kış mevsimine, kış mevsiminde yaz mevsimine doğru yol alabilirsiniz. Bu yönüyle de eşsiz bir deneyim olan cruise turları mevsim tercihi olan kişiler içinde bulunmaz bir deneyimdir.

Kabin Seçenekleri Nelerdir?

 • İç Kabin : Penceresi olmayan ve genelde geminin iç kısmına bakan kabinlerdir.
 • Dış Kabin : Su seviyesinde yukarıda geminin dış gövdesiyle komşu, penceresi olan, ışık alan kabinlerdir. 
 • Balkonlu Kabin : Kendi balkonu olan ve diğerlerine göre biraz daha geniş kabinlerdir.
 • Suit Kabin : Çok daha geniş, daha fazla donanıma ve imkana sahip olan kabin türleridir.
 • Engelli Kabin : Yeterli hizmet ve donanıma sahip olan bu kabinler, engelli konuklar için özel üretilmiştir.

Farklı kabin türleri olmasına rağmen, hizmet anlamında veya öncelik anlamında hiçbir farklılığı olmayan bu turlarda binlerce insanla tatil yapıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Her yaş grubundan konukları ağırlayan bu turlarda herkese hitap eden eğlence ve etkinlikler bulunmaktadır.

Bu eşsiz tatil deneyimini sizde yaşamak istiyorsanız, önümüzdeki tatil dönemi için şimdiden tur rezervasyonu yaptırmak için araştırmalara başlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir