Dalış Severler İçin 5 Dalış Noktası

Scuba diving olarak bilinen aletli dalış birçok maceracı için mükemmel bir deneyimdir. Deniz altının gizemli dünyasını tanımak için başvurulabilecek en iyi yöntem elbette scuba diving dalışlarıdır. Aletli dalış olarak bilinen scuba diving dalışını daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Peki oldukça eğlenceli ve bambaşka dünyalar tanımamızı sağlayan bu dalışı hangi bölgelerde yapmalıyız ve hangi bölgeler bu dalış için en iyi noktalar. İşte size ülkemizde scuba diving için en iyi 5 dalış noktası.

1- Kaş Meis Adası Flying fish

Dalış noktasına doğru yol alırken görebileceğiniz uçan balıklardan dolayı bu ismi alan bölge Meis adası ile sınırlarımız arasındaki son dalış noktasıdır. 80 metre derinliğine ulaşan resifte farklı canlı türleri dalışınızı renklendirir. Bölgenin en önemli özelliği ise batık halde bulunan uçak enkazıdır. 

2- Fethiye Akvaryum Koyu

Fethiye limanına en yakın noktada olan bir dalış bölgesidir.3- Çeşme Fener Adası

Çeşme Ildırı köyü açıklarında bulunan dalış noktasında 35 metre derinliğe kadar dalış yapılabilmekte. Rengarenk süngerler ve çiçek mercanlarını gözlemleyebileceğiniz dalış noktası oldukça ilgi çekici.

4- Kaş Likya Batığı

Kaşta bulunan bu dalış noktasında 24 metre derinlikteki ahşaptan yapılmış tekne batığını gözlemleyebilirsiniz. Kum üzerinde duran bu batık dalış severler için ilgi çekici bir aktivite.

5- Kemer 3 Adalar

Kemerden Tekirova istikametine giderken karşılaşacağınız takım adalar, dalış yapmak için oldukça etkileyici bir bölge.

Aletli dalış sporu ile ilgileniyorsanız Scuba Diving yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir