Denizde Festival; The Sounds Of Sails

Tatil deyince akla ilk deniz, eğlence deyince akla ilk müzik gelir. Masmavi denizlerin çekiciliği ve verdiği huzuru tatil dönemlerinde yaşamak isteyen milyonlarca insan, sahillere inen bir yolculuğa başlar. Kimi otellere kimisi karavanla bazıları ise çadır kamplarıyla bu doğa harikasını kucaklar. Bu yazımızda daha farklı bir alternatif olan tekne tatili ve ülkemizin ilk ve tek tekne festivali olan The sounds of Sails dan bahsetmek istiyoruz. Denizciliğe ve denizlere, tekne yaşantısına gönül verenler için bambaşka bir dünyadır denizler. Deniz hayatı ile müziğin, eğlencenin ve mükemmel lezzetlerin buluştuğu bir festival düşünün işte bu noktada The Sounds of Sails devreye giriyor. Akdeniz ve Egenin masmavi koylarında uyanır uyanmaz başlayan bir macera ve unutulmaz bir tatil. 
Göcek marinada hizmet veren The Sounds of Sails, birbirinden donanımlı yelkenli tekneleri ile deniz tatili anlayışını bambaşka bir yere taşıyıp deniz festivali kavramını bizlerle tanıştırıyor. Sizde denize, eğlenceye ve müziğe gönül verenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Hadi birlikte daha yakından tanıyalım The Sounds of Sails’i. 

The Sounds of Sails nedir biraz kendinizden bahseder misiniz?

Bir uzak yol kaptanın hayali diyebiliriz The Sound of Sails. Okul yıllarında kağıt yelken yaparak başladı bizim hikayemiz..Her çocuk gibi hayalimiz vardı,bizimki de denize açılmaktı, hayallerimizin peşinden koştuk..küçükken yaptığımız kağıttan yelkenler artık The sound of sails oldu 🙂 Biz ne bir tur ne de bir seyahat acentasıyız ,deniz aşığıyız, yelken aşığıyız, denizsiz yapamayanlardanız.

Nasıl başladı denizcilik festivali fikri?

 Uzun suredir şehrin stresinden uzakta arkadaşlarımızla Ege ve Akdeniz koylarında tekne kiralayıp o muhteşem koyları keşfe çıktık, gündüzleri yelken yapıp akşamları koylarda muhteşem yemeklerin tadına vardık. Sonra kendi içimizde konsept partiler vermeye basladık kimseyi rahatsız etmeden.ilk önce bir tekneydik, sonra 2 olduk..derken bu heyecan eğlence odaklı yelken festivali haline döndü. Amacımız eğlenceli hale getirip denizi ve yelkeni sevdirmek

Denizde festival ve yelkenlide konaklamanın diğer konaklama ve festivallerden farkını nasıl anlatırsınız?

 Otel odanızdan sahile yürümenize gerek kalmadan uyanmak için kendinizi Ege ve Akdeniz sularına atabileceğiniz bir grup denizci ile, gündüz muhteşem bir havada,gece ise yıldızların altında 3-4 gün..Ayrıca festivalimizde hem bir paylaşım, hem güzel dostluklar ve yelken öğrenebilirsiniz..Eğlenirken yelken de öğrenmiş oluyorsunuz

The Sounds of Sails festivallerinde bizi neler bekliyor, biraz anlatır mısınız?

Ege ve Akdeniz’in en güzel koylarında 3 gece konsept etkinliklerle sinirsiz bir eğlence. Temel yelken eğitimi ve eğlenceli yarışlar..Teknelerde kendiniz yemek yapmak zorunda bile değilsiniz,her gece farklı koylarda muhteşem aksam yemekleri tadacaksınız. Etkinlikler içerisinde sinirsiz içki ile her aksam farklı bir yolculuk yaşayacağız. Gün içinde yapılan yarışmalarla eğlence daha da artacak. Aksam ki etkinliklerde ödüller dağıtılacak. Her gün yeni bir heyecan, her gün yeni bir eğlence sizleri bekliyor olacak

Bu yıl bir ilke imza atarak denizde yılbaşı festivalini gerçekleştirdiniz. Bizler keyifle takip ettik, nasıl geçti yılbaşı festivali?

The Sound of Sails olarak gelin hayatınızın en huzurlu ve farklı yeni yılını geçirin sloganıyla yola çıkmıştık..Hayal ettiğimizden daha güzel geçti, hava da rüzgarda bizden yanaydı. Yelkenlerimizi açıp 6 tekne birlikte yelkene doyduk,denize girdik ki ocak ayı :)42  misafirlerimizin de enerjisi de o kadar yüksekti ki,keşke bizi burada bıraksanız sesleri yükseldi..Her zaman ilkleri yasatmaya devam edeceğiz, çünkü biz denize ve yelkene aşığıyız.

Hangi dönemlerde festivaller gerçekleşiyor ?

İlki 27-30 ekim tarihlerinde gerçekleşmişti. 2.si ise sizin de bildiğiniz üzere yeni yılda..yaz başlarında kocaman bir yaza merhaba etkinliği olacak çok daha fazla tekneyle..Yaz boyunca da devam edecek, aslında bir donem söylemek zor gibi 🙂 biz yılın 12 ayı denizdeyiz 🙂 kisin biraz daha yelken ağırlıklı yazın ise eğlence odaklı diyelim. Çok yakında açiklariz yeni tarihimizi.
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir