Dünya Mutfağını Tanı ” Meksika”

Spor yapmak , eğlenmek , seyahat etmek severek yaptığımız etkinlikler. Peki yemek? Yemeğe çıkmak etkinlik sayılmaz mı? Bizce sayılır 🙂 Hele bir de farklı mutfaklar tanımayı alışkanlık haline getirir ve bundan keyif almaya başlarsanız dört dörtlük bir etkinlik olur yemeğe çıkmak. Bizde Dünya Mutfağını Tanı diyerek “Meksika” yemeklerinin peşine düştük.

Ülkemizin yemek zenginliği dillere destan bunu hepimiz biliyoruz. Hal böyle olunca severek yediğimiz Türk mutfağından vazgeçmekte pek mümkün olmuyor. Yemek kültürümüze yeni pencereler açmak için farklı ülkelerin lezzetlerini denemek iyi bir başlangıç olacaktır. Fransız mutfağı , İtalyan mutfağı , Çin mutfağı , Japonya mutfağı derken liste uzayıp gidebiliyor. Bizde bu lezzetleri etkinlik haline getirmek için harekete geçtik ve Meksika mutfağını denemek için güzel bir atmosfer seçtik.
Antalya’nın tarih kokan turistik bölgesi Kaleiçi’nin , kendine has dokusu olan taş sokaklarında Meksika lezzetleri sunan çok hoş bir mekan ; La Catrina Mexican Restaurant.

Dünya mutfağını tanımak için gidilen mekanların dizaynı , kültürel lezzetlerle birleşince yemek masaları ayrı bir zevkli ve daha unutulmaz olabiliyor. Bu restoranda misafirlerine bunu yaşatabilmek için elinden geleni yapmış diyebiliriz. Meksika müziği , dokuma kumaşlar , yöresel renklerden oluşmuş rengarenk pançolar ve ‘sombrero’ olarak bilinen büyük Meksika şapkaları.

Meksika mutfağı denilince akla ilk gelen  taco , nachos ,  tortilla , Quesadilla ,  fajita ve daha fazlasını bulabileceğiniz Meksika mutfağının diyetinizi bozduracağını söyleyebiliriz. Restoranın Meksikalı şefinin elinden çıkan yöresel lezzetler ise gerçekten çok lezzetli. Yemeklerle gelen ve bu mutfağın olmazsa olmazı acı soslar ise yemeğinize ayrı bir lezzet katıyor. Meksika müziği ve danslarının yemeğinize eşlik etmesiyle etkinliğiniz daha keyifli hale geliyor diyebiliriz. Ayrıca menüdeki yemekleri tanımak için sormaktan çekinmeyin , sizi bilgilendirmek için oldukça yardımcı oluyorlar. Restoran menüsünde yemeklerle birlikte ,  Meksika’nın meşhur içeceklerinden de yer aldığını görebilirsiniz.

Bizde olduğu gibi Meksika yemeklerinin sonunda tatlı olmazsa olmaz. İnce tulumba tatlısının şerbetsiz ve üzeri tarçınlı , şekerli hali olan ‘churros’ oldukça lezzetli.

Sevdiklerinizle geçirdiğiniz her anın en güzel etkinlik olduğunu düşününce , birlikte çıkılan bir yemek hem güzel bir etkinlik hemde güzel bir anı olarak akıllarda kalıyor.

 

Dünya Mutfağını Tanı ” Meksika”” için 2 yorum

 • Eylül 20, 2017 tarihinde, saat 12:09 pm
  Permalink

  Gerçekten müthiş bir keyif aldım.Herkese tavsiye ederim

  Yanıtla
  • Eylül 23, 2017 tarihinde, saat 5:07 pm
   Permalink

   Keyifli bir etkinlik yapmış olmanıza sevindik

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir