En İyi 10 Yol Filmi

Film izlemek herkesin keyifle yaptığı bir etkinliktir. Kimi zaman evde kimi zaman sinemada. Bizde bu yazımızda size, keyif alarak izleyebileceğiniz en iyi 10 yol filmi listemizi yazıyoruz. Keyifli seyirler.

1. In To The Wild

Film Christopher McCandless adlı bir gencin mezun olduktan sonra gelecek kariyer planlarını ve biriktirdiği parayı bir kenara bırakıp kendi hayallerinin peşine düştüğü bir yolculuğu anlatıyor. Maddi olanaklardan ve teknolojiden uzakta Alaska’da terk edilmiş bir otobüse kadar uzanan yolda içsel bir yolculuğun kapılarını aralayan bir gencin gerçek hikayesini izleyeceksiniz.

2. Wild

Cheryl Strayed (Reese Witherspoon) isimli bir kadın yazarın hayatının sarsıntılı  bir döneminde , Amerikanın  Pasifik Crest Yolundaki macerasını konu alan film , bu zorlu yolculukta Cheryl Strayed ‘in neler yaşadığını ve bunların üstesinden nasıl geldiğini anlatıyor.3. The Way

Usta oyuncu Martin Sheen’in başrolünde oynadığı film ,bir yürüyüş sırasında hayatını kaybeden oğlunun anısına, bu yürüyüşü babanın tamamlamasını konu alıyor. İlerleyen yaşına ve yürüyüş tecrübesi olmamasına rağmen bu yürüyüş sırasında Tom (Martin Sheen) hem kaybettiği oğlunun seçimlerini anlamaya çalışıyor hemde kendi iç dünyasına bir yolculuğa çıkıyor. Yürüyüş sırasında ona eşlik eden arkadaşlarından hem çok şey öğreniyor hemde onlara çok şey kazandırıyor. El Camino De Santiago yolunda geçen mükemmel bir film.

4. Im Juli

Daniel isimli içine kapanık bir öğretmenin yeni tanıştığı Melek ile dünyası tamamen değişir. Melek’le beraber hiç ummadığı bir yolculuğa çıkan Daniel bu yolculuk sonunda bambaşka birine dönüşecek bu yolculuk ona çok şey katacaktır. Sıcak bir aşk hikayesi ile devam eden çok keyifli bir film.

5. Nebraska

Woody Grant isimli yaşlı bir adamın bir piyango ödülünü almak için genç oğlu ile çıktığı yolculuğu konu alan filmde bir baba ile oğulun yolculuk hikayesini anlatmakta.

6. The Bucket List

Bir zengin ile bir işçinin tesadüfen bir hastane odasında tanışmasıyla başlayan film, bu ikilinin çıktığı yolculuğu ve aralarında oluşan dostluğu konu almakta. Başrollerinde usta oyuncular Morgan Freeman ve Jack Nicholson’un oynadığı film unutulmayacak filmler arasında.

7. About Schmidt

Rutin bir iş hayatı olan Schmidt emeklilik hayatına alışmakta zorluk çekmektedir. Bu sırada hayat arkadaşını kaybeden Schmidt tamamen alt üst olmuştur. Hayatını yeniden toparlamaya karar veren yaşlı adamın evlilik planları yapmayı düşünen kızına doğru yolculuğunu konu alan bir film.

8. The Motorcycle Diaries

Biri doktor ve diğeri biyokimyacı olan iki genç; Ernesto ve Alberto’nun , yolculuk, insan sevgisi ,idealistlik ve motorsiklet tutkusu ile harmanlanmış bir yol filmi. Aynı zamanda gerçek bir hayat hikayesi.9. Before Sunrise

Celine ve Jesse adlı iki gencin bir tren yolculuğunda birbirleri ile tanışıp , güneşin doğuşuna kadar olan dar zamanlarına sığdırdıkları koca bir aşkı anlatan mükemmel bir film.

10. One Week

Hayatının son zamanlarını yaşadığını öğrenen bir adamın bir motosiklete atlayıp yollara düşmesini ve yaşamı sorgulamasını konu alan bir film.

 

 

Sizde yorumlar kısmında kendi listenizi bizimle paylaşabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir