En Yakın Arkadaşınıza Ne Kadar Zaman Ayırıyorsunuz?

Hayat tek başına yaşanan bir zaman dilimi değil, sevdiklerimizle ve dostlarımızla birlikte yaşadığımız bir deneyimdir. Geçen günler, aylar ve yıllar dostlarımızla birlikte biriktirdiğimiz anılarla doludur. Yıllar sonra geçmişe dönüp baktığımızda en güzel anılarımızda hep sevdiklerimizi ve özellikle yakın dostlarımızı görürüz. Peki bizim biz olduğumuz bu süreçlerde her daim yanımızda olan, birlikte gülüp birlikte hüzünlendiğimiz, sırlarımızı paylaşıp birlikte yürüdüğümüz dostlarımıza ne kadar zaman ayırabiliyoruz. Okul, iş ve sorumluluklarla akıp geçen zamanda dostlarımızı ihmal mi ediyoruz. Aslında en iyi motivasyon ve en keyifli etkinliklerin baş kahramanı arkadaşlarımız değil midir?

Etkinliklerin hayatımıza olan  pozitif katkılarını yüzlerce yazımızda anlatıp sizlerle paylaşıyoruz. Peki bu etkinliklerimize arkadaşlarımızı ne kadar dahil ediyoruz. Onları unutmadık ve unutmayalım, en yakın arkadaşımızla ve ya arkadaşlarımızla yaşayacağımız daha çok anı olması için hadi harekete geçelim. İşte en yakın arkadaşlarımızla, dostlarımızla yapabileceğimiz 5 etkinlik önerisi.
1- Birlikte Seyahate Çıkın

Uzun zaman oldu birlikte doyasıya vakit geçirmeyeli. Beraber yürüyüp, birlikte saatlerce sohbet etmeyeli. Hatta sessizce durup konuşmadan birbirinizi anlamayalı. o kadar zaman sonunda özlem gidermek ve tekrar arkadaşlığınızın değerini hissedebilmek için en yakınınızla bir seyahate çıkın. Günlerce ve belki haftalarca yeniden özgürce zaman harcayıp, yeni yerleri birlikte keşfedin yada eskilerde kalmış hatıralardaki mekanları, yerleri tekrardan ziyaret edip geçmişe doğru yol alın. Zamanın ne kadar hızlı ilerlediğini hatırlayın, o yılları konuşun, her şeye rağmen en iyi arkadaşınızla tekrar birlikte geçirdiğiniz bu zamanlar için minnettar olun. Eğlenin, hatırlayın, konuşun birlikte harika bir seyahat gerçekleştirin.

2- En İyi Takım Arkadaşım

Sporun sevenlerin hayatlarından sporu çıkarmaları ne kadar zorsa, arkadaşları ile birlikte yaptıkları maçları ve sportif aktiviteleri de unutması o kadar zordur. Gençken büyük bir heyecanla yaptığınız maçlara geri dönmek için hiçte geç değil. En iyi arkadaşınızla ve eski takım arkadaşlarınızla yeniden sahalara dönmek için hiçte geç değil. Takımı toplamak için biraz uğraşmanız yeterli olacaktır.

3- Uzun Bir Yürüyüş

Tıpkı hayatınızdaki bu uzun yürüyüşte olduğu gibi, dostunla yapacağın bir doğa yürüyüşü hem bir meditasyon hemde konuşulacak çok şey anlamına gelecektir. Doğa yürüyüşü yapanların çok iyi bildiği iki şey vardır. Trekking arkadaşı ve insanın kendi ile olan imtihanı. İşte böyle bir süreçte belkide yanınızda olmasını en çok isteyeceğiniz kişi yıllardır bu hayatta sizinle yürüyen kadim dostlarınız. Bir trekking yolculuğunda en iyi arkadaşınızla tekrar tekrar konuşacağınız birçok şey olacaktır.

4- En iyi Arkadaş En iyi Eğlence

En yakın arkadaşlarımızın değerini hayatımızın her dönemi bilsek de, belirli bir yaştan sonra bu arkadaşlarımızın önemini daha iyi anlar ve aslında en çok onların yanında eğlendiğimizi ve onların yanındayken ne kadar kendimiz olduğumuzu daha iyi anlarız. Hayatımızın en eğlenceli zamanlarını birlikte geçirdiğimiz dostlarımızla yeniden ve daha fazla eğlenmeye ne dersiniz. Dışarı çıkmak ve eğlenmek için doğru kişi ve doğru zaman.

5- En iyi Band

Müzikten kopamadık ki, en yakın arkadaşlarımızdan kopalım. Tıpkı eski günlerdeki gibi müzik grubunu bir araya toplamak için ne duruyorsun. Eski şarkılar, eski sağlam dostluklarla yeni bir heyecanla yeniden bir araya geliyor. Birçok müzikle ilgilenmiş dostların hayalidir, iyi bir grupla yıllarca müzik yapmak. Belki hayaller gerçek olmamış olabilir ama müzik, eski arkadaşları yeniden bir araya getirmek için çok iyi bir yol. Sende en yakın arkadaşınla yeni şarkılar söyleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir