Go Kart , Hız Tutkunlarına Eğlence

Go Kart nedir?

Üstü açık mini yarış arabaları ile kendi pistlerinde yapılan bir yarış türüdür. Profesyoneller için Uluslarası karting yarışları düzenlendiği gibi eğlence amaçlı karting pistleri de vardır.

Karting nasıl yapılır?

Go kart yarışı , özel oluşturulmuş pistlerde yapılır. Günümüzde bir çok şehirde go kart pistleri bulunmaktadır. Bu parkuru işleten şirketler , belirli sürelerle go kart araçlarını sizlere kiralayıp , kask gibi gerekli ekipmanları da size verdikten sonra etkinlik yapılır. Bizde bir avm alanındaki go kart pistine gidip ,  bu etkinliği gerçekleştirdik. Bu araçlar  küçük olmalarına rağmen  gerçekten çok güçlü ve dengeli araçlar. Bu yüzden de kullanımı çok zevkli araçlar. Karting araçları genel olarak 5 ile 6 beygir arasında güze sahiptir. Bu araçlar ortalama 70 ile 80 km/saat hıza ulaşabilmektedirler. Ancak pistlerin genel özelliklerinden dolayı daha az ortalamada hareket ederler.
Karting araçları virajlara girerken yere yakınlığı sayesinde oldukça dengeli. Virajlara çok hızlı girmeniz durumda araç olduğu yerde dönerek kalıyor. Özellikle motorlu araçlara ilginiz ve yarışçı bir ruhunuz varsa bu etkinlik tam size göre. Bizim gözlemimiz go kartçılar periyodik olarak bu etkinliği yapmaya geliyorlar. Birde bu etkinliğe arkadaş grubunuzla giderseniz yarış heyecanına eğlenceyi de katmış olursunuz.

Nasıl bir deneyimdi?

Biz bu etkinliği yaparken hem çok eğlendik hemde yarış heyecanını , güvenli araçlarla ve yarış pistinde yaşamış olduk.

Ne Kadar Zaman Ayırmalı ? 

Etkinlik ortalama yarım saat sürdüğü için , size bir saat rahatlıkla yetecektir. Tabi isterseniz süreyi uzatabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir