Her Şey Dahil Tatil; Her Sezon Ayrı Güzel

Hepimizin en heyecanlı şekilde beklediği günler elbette tatil günleri. Tatil kimileri için dinlenme kimileri için ise eğlence demek. Her ne anlam ifade ederse etsin ortak noktası ise tatiller insanlar için vazgeçilmez motivasyon anları. Tatillerimizde yapabileceğimiz etkinlik türlerinden yüzlerce yazımızda bahsettik ve bahsetmeye devam ediyoruz. Tatillerde yapılabilecek başka bir etkinlik bugün ki yazımızın konusu. Her şey dahil konseptindeki tatiller.

Ülkemiz turizm konusunda inanılmaz seçeneklere sahip destinasyonların başında geliyor. Bulunduğumuz coğrafya ve yaşadığımız iklim kuşağı, turizm konusunda ülkemizi tam anlamıyla bir tatil cenneti haline getiriyor. Son yıllarda turizmde ve tesisleşmede yaşanan gelişmelerle birlikte binlerce turizm merkezi milyonlarca turiste unutulmaz tatiller geçirme fırsatı sunuyor. Ülkemizde, özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerindeki turizm noktalarında 5 yıldızlı otel kategorisinde hizmet veren binlerce lüks otel bulunmakta. Bu otellerin tasarımları, sunduğu imkanlar ve servis kalitesini bir araya getirince dünyanın her yerinden milyonlarca turisti kendine çekmesi hiçte şaşırılacak bir durum değil.

Önceleri bir lüks olarak düşünülen tatiller, artık bir lüks değil bir ihtiyaç olduğu anlaşıldıkça, ülkemizde de iç turizm oldukça hareketlendi. Özellikle her şey dahil tatil konseptinde hizmet sunan tesisler her geçen gün iç turizmde de çok tercih edilmeye başladı.

 

Her şey dahil tatil denildiğinde akla ilk gelen elbette sıcak yaz günlerinde kum deniz ve güneş üçlemesi gelse de aslında bu tatiller çok daha fazla hizmet sunuyor diyebiliriz. Farklı konseptlerde yapılmış 5 yıldızlı oteller isteyenlere hem dinlenme, hemde eğlence fırsatını bir arada sunabiliyor. Devasa alanlara inşa edilmiş lüks tesislerde, eğlence havuzları, oyun salonları, spor tesisleri, alış veriş noktaları, golf ve tenis sahaları, su sporları merkezleri gibi bir çok etkinlik alanı bulunduğu gibi, yeşil alanlar, gurme restoranlar, hamam, spa ve sauna gibi keyifle vakit geçirebileceğiniz, dinlenebileceğiniz hizmetler de sunuyor. Yani aslında bu tesisler içinde her türlü imkanın bulunduğu küçük birer şehir diyebiliriz. 

Her şey dahil oteller fiyat konusunda çok geniş bir yelpazeye sahip. Oteller sundukları hizmetlere, tesis imkanlarına ve konseptin içeriğine göre farklı farklı fiyatlar belirleyebiliyor. Hatta otelin bulunduğu bölgeye göre de fiyatlar değişebiliyor. Oda fiyatları da konaklayacak misafir sayısına bağlı olarak elbette değişiklik gösterebiliyor. İlk bakışta fiyatlar yüksek gibi görünse de iyi bir araştırma ve erken rezervasyon indirimi ile her bütçeye uygun bir her şey dahil otel bulmak mümkün. Bu aramaları yapmak için internetten ülke genelinde hizmet veren turizm şirketlerinin siteleri kullanılabildiği gibi, sadece otel aramak için geliştirilmiş otel arama motorları ve uygulamaları da mevcut. Bu araçlar yardımı ile size en uygun dönem ve bölgede otel seçenekleri bulabilirsiniz. 

Hafta sonları biraz eğlenelim kendimizi şımartalım ve yeni haftaya dinlenmiş bir şekilde başlayalım diyerek dışarı çıkıp, yeme içme ve eğlenmeye ayırdığımız bir bütçeyle çok rahat bir şekilde her şey dahil konseptinde hizmet veren bir otelde tatil yapılabilir. Bir aile bütçesi olarak düşünüldüğünde ise kişi başına düşen harcama ve otellerde alınacak hizmet ilişkisi düşünüldüğünde bu tatilin belkide daha uyguna gelebileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Aynı zamanda hiç bir iş düşünmeden kaliteli bir servisle, sadece keyif yaparak dinlendiğinizi ve eğlendiğiniz düşünürseniz, bu tür lüks tatillerin olumlu ve motive edici yönleri oldukça fazla diyebiliriz. 

Peki yaz aylarında fiyatların çok yüksek olduğunu düşünüyor yada yaz aylarında başka planlarımız varsa bu her şey dahil tatil etkinliğinden vazgeçmeli miyiz? Cevabımız elbette hayır. İşte bu noktada önemli bir tatil alternatifi devreye giriyor. Sezon dışında her şey dahil tatil seçeneği. Birçok kişi için belkide yaz aylarında yapılan tatillerden daha keyifli gelen bu tatil sezonu hiçte düşündüğünüz kadar sakin geçmiyor. Özellikle Akdeniz bölgesinde bulunan 5 yıldızlı oteller sezon dışında da hizmet verebilecek şekilde tasarlanmış. Bu sayede tatil sezonunu dört mevsime çıkaran oteller kapalı alan etkinlikleri ve hizmetleri ile hizmet vermeye devam ediyor. Akdeniz bölgesindeki hava koşulları göz önüne alındığında ise kış aylarında bile denize giren birçok tatilciyi görebilirsiniz. Aynı zamanda bu otellerin kapalı ve ısıtmalı havuzları, tatilin her dönem keyif haline gelmesini sağlıyor diyebiliriz. Avrupalı turistlerin bu tesislerden yaz ayları kadar kış aylarında da hizmet aldığını düşünecek olursak, sezon dışında da her şey dahil oteller çok iyi bir alternatif. Aynı zamanda sezon dışı olması fiyatlar konusunda da büyük bir avantaj. Yaz dönemi kadar kalabalık olmayan tesisler fiyatları daha uygun seviyelere çekerek, bütçemiz açısından da bizi rahatlatıyor. Bazı büyük ve ultra her şey dahil konseptinde çalışan oteller kış aylarındaki fiyat politikaları ile gönülleri kazanıyor. Biraz araştırmacı olmak ve planlı olmak sayesinde harika tesislerden mükemmel hizmetler alınarak sezon dışında unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Unutmayın tatil bir lüks değil, bir ihtiyaçtır. Ara sıra kendinize bir tatil hediye edin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir