Kahvaltı , Evde veya Mekanda Olmak Zorunda Değil

Bazen yoğunluktan etkinlik yapamayız bazen ise ekonomimiz el vermez , çoğu zaman vakit bulamayız. Böyle zamanlarda yapılabilecek en güzel etkinlik erin başında kahvaltı gelir. Ama öyle mekanlara gitmek zorunda değiliz. Hem parklara , doğaya karışabilir hemde keyifli vakit geçirebiliriz. Kahvaltı , evde veya mekanda olmak zorunda değil .

Pazar günleri ilk akla gelen etkinlik kahvaltıya gitmektir. Hemen planlar yapılır , şurada çay güzel burada börek iyi derken mekan araştırmaları başlar. Aslında çok ekonomik fiyata hemde çok keyifli bir kahvaltı etkinliği yapılabilir. Bize yakın olan bir parkta ya da piknik alanında , açık havada sabahın serinliğinde güzel bir kahvaltı.

Biraz düşününce çok pratik fikirlerle keyifli ve lezzetli bir kahvaltı masası hazırlamak hiçte zor değil. İhtiyacımız olan birazcık istek. Kahvaltıların olmazsa olmazı çayımız yada kahvemiz için sıcak su için bir termos yeterli olacaktır. Bir termos çoğu etkinliğin en önemli ekipmanlarındandır. O yüzden muhakkak evinizde bir termos bulundurun. Mutfaklarda bulunan küçük , kapaklı saklama kaplarına peynir , zeytin , domates , salatalık , reçel gibi kahvaltıları ayarlamak inanın yarım saatinizi almayacaktır. Evde hazırlayıp parkta veya piknik alanında çıkardığınız kahvaltılıklar sizi çok rahatlatacaktır. Aynı zamanda yol üzerinde alacağınız sıcak bir simit veya börek keyifli kahvaltınıza lezzet katacaktır. İşte hepsi bu. Sadece biraz vakit ve istek.

Açık havada , temiz havada yapılan bu etkinlik hem keyifli zaman geçirmenizi hemde deşarj olmanızı sağlayacak.

Açık havada bu etkinliğinizi yaptıktan sonra , yanınızda bulunduracağınız frizbi diski  veya badminton  raketi , eğlenceli vakit geçirmeye devam etmek için iyi bir tercih olabilir. Bu etkinlikler hakkında da bilgi almak için ‘Frizbi’ ve ‘Badminton’ yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir