Laser Tag İle Oyun ve Eğlence Bir Arada

Laser tag nedir?

Laser tag paintballa benzeyen bir oyundur. aradaki en önemli fark paintball silahlarında içi boya dolu plastik toplar kullanılırken laser tag da silahlarda ve kıyafetlerinizde kızılötesi ışınlar ve algılayıcılar bulunmasıdır. yani kızıl ötesi ışınlarla sanki bir bilgisayar oyunundaki gibi bu oyunu oynarsınız.

Laser Tag nasıl oynanır?

Bu oyunun genel oynanış şekli paintball dan farklı değildir. Yani iki takım şeklinde oyun alanında yerlerinizi alır ve rakip takımı tek tek elemeye çalışırsınız. Paintbaldan farkı ise vücudunuza herhangi bir boya isabet etmeyeceğinden herhangi bir boya lekesi olmazsınız ve ağrı hissetmezsiniz. bu açıdan temiz bir oyundur:) oyun esnasında laser tag silahları dijital sesler vererek oyuna aksiyon katar. size herhangi bir ışın denk gelmesi durumunda da elendiğinize veya haklarınızın gittiğine dair uyarı sesleri duyarsınız. oyun esnasında kızılötesi alıcı sensörleri kapatmak hakemler tarafından elenmenize neden olacaktır. Bizde bu oyunu açık alanda bir paintball sahasında gerçekleştirdik . aynı zamanda birçok tesiste kapalı alan salonları da var. biz açık havada doğada bolca koşup bu aksiyonlu oyunu oynadık.
Nasıl bir deneyimdi?

Laser tag takım oyunlarını ve heyecanı sevenler için çok keyifli bir oyun. Oyunun , takım oyunu olması , dostlarınızla ve iş arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmenizi sağlayabilir. 

Nerede Yapılır?

Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan bu oyunu , paintball oynatan işletmelerin bazılarında bulabileceğiniz gibi , sadece bu etkinliği düzenleyen işletmelerde mevcut. Bulunduğunuz bölge için , internette küçük bir araştırma yaparak gerekli işletmelere ulaşabilirsiniz.

Ne kadar zaman yeterli?

Bu oyun için yarım gün fazlası ile yeterde artar bile. Bu yüzden aynı gün içinde karar verip yapılabilecek bir etkinlik diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir