Paraşüt Hamak İle Eğlence ve Keyif Her Yerde

Kamp yapmak son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan oldukça popüler bir etkinlik haline gelmeye başladı. Yaz ve bahar mevsimlerinde doğa yürüyüşü yapanlar, sahillerde ve yaylalarda konaklayıp doğa ile iç içe olmak isteyenler, kamp hayatı ile daha çok ilgilenmeye ve yeni deneyimler yaşamaya başladılar. Kamp bölgeleri ve kamp alanlarının artması ile birlikte, sadece bu deneyimi yaşamak isteyen bir çok kişi bile, kamp alanlarını ziyaret edip bu keyifli anları yaşamak için harekete geçti. Doğa ile iç içe olmanın en yalın hallerinden biri olan kampçılık ilerleyen zamanlarda daha da popülerleşecek gibi görünüyor. 

Kamp yapmak ve kamp yaşantısı hakkında, daha önceki Camping yazımızda bilgiler vermiştik. Gelişen teknoloji, üretilen malzeme çeşitlerinin artması ve kampçılığı kolaylaştıran malzemelerin geliştirilmesi ile birlikte kamp yapmak daha keyifli ve konforlu hale geldi. Bu üretilen malzemelerden biri de Paraşüt Hamaklar.

Paraşüt Hamak Nedir?

Tulum hamak olarak da bilinen paraşüt hamaklar, dayanıklı ve teknik kumaşlardan üretilmiş, kamp yapmayı eğlenceli hale getiren, uyuma alanlarını genişleten hamaklardır. Hem dinlenmek hemde uyumak için üretilmiş bu özel hamaklar sayesinde daha konforlu kamplar yapılabilir. Özellikle zeminin ıslak, sert yada eğimli olduğu yerlerde ağaçlar arasına monte edilebilen bu hamaklar sayesinde, çeşitli böcek veya yabani hayvandan korunmak da amaçlanmıştır. Orta Amerika’nın eski uygarlığı Mayaların, ıslak zeminlerden ve hayvan saldırılarından korunmak için bu hamakları geliştirdikleri bilinir. 

 

Peki bir paraşüt hamak ne kadar gereklidir? Bu bir tercih meselesi olmakla birlikte, yeni geliştirilen bu hamaklar hem çok hafif hemde az yer kapladığı için Doğa yürüyüşçüleri için, çadır ve uyku tulumlarına önemli bir alternatiftir. Bu hamakların tulumlu olanlarının da bulunduğu düşünülürse, kullanım kolaylığı ve kullanım alanının ne kadar geniş olduğu daha da önem kazanmaktadır. Sadece kampçılar ve doğa yürüyüşçüleri için değil aynı zamanda piknik yapmayı sevenler ve tatillerinde kısa süreli doğal alanları ziyaret edenler içinde oldukça keyifli bir dinlenme aracıdır. 

Kurması ve toplaması oldukça kolay olan bu hamakların, yıkanabilmesi ise başka artı özelliklerinden diyebiliriz. Sizde doğa ile iç içe olmayı seviyor ve doğa sporları ile ilgileniyorsanız, farklı özelliklere sahip olan bu paraşüt hamaklardan, ihtiyacınıza uygun olan bir modeli seçebilir ve bu konforu yaşayabilirsiniz.

 

Paraşüt Hamak İle Eğlence ve Keyif Her Yerde” için 2 yorum

 • Şubat 19, 2018 tarihinde, saat 8:59 pm
  Permalink

  Doğayı ve kamp hayatını seven biri olarak,kendimi şu anda tamda o resimlerin içinde gördüm diyebilirim..En kısa zamanda kendime bu hamaktan temin edeceğim…Çok teşekürler…

  Yanıtla
  • Şubat 20, 2018 tarihinde, saat 7:05 am
   Permalink

   Yorumunuz için teşekkür ederiz, hamak keyfi başkadır 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir