Plogging Nedir?

Günümüz dünyasında sosyal medyanın yeri ve etkisi tartışılamaz öneme sahip. Sosyal medya üzerinden birçok farklı aktivite düzenlenebiliyor. Bunların içinden çoğu zaman çok ses getiren sosyal sorumluluk projeleri de ortaya çıkabiliyor. Bu projelerden bazıları ise hem etkinlik fırsatı sunarken hemde doğaya yarar sağlayabiliyor. İşte bunlardan biri de son zamanlarda sosyal medyada adından çokça bahsettiren Plogging.
Plogging Nedir?

Bir sosyal medya akımı olarak doğan plogging, spor yaparken spor alanında bulunan çöplerin toplanması temeline dayanıyor. Özellikle koşu sporu temelinde ortaya çıkan bu etkinlikte, sporcu koşu rotası üzerinde çevreye atılmış çöpleri, yanında taşıdığı çöp torbasına toplayarak, hem temizlik yapıyor hemde spor yapmış oluyor. Sosyal medya akımı olarak doğan bu etkinlikte fotoğraf çekip yayınlama durumu da oldukça yaygın. Bu sayede insanlar hem bilinç oluşturuyor, hemde daha çok insanın bu etkinliğe katılmasını teşvik ediyor.

Plogging yapan sporcular kimi zaman topladıkları çöpleri torbalara koyarken kimi zamanda üzerlerinde taşıyarak ilginç görüntüler de veriyor. Çevre bilinci oluşturmak için ortaya çıkan bu ilginç sporun, daha fazla kalori yakmaya neden olduğu şeklindeki bazı açıklamalarla birlikte spor yönü de ön plana çıkarılıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir