Snow Scooter ! Kar Bisikleti

Kış mevsimi ile yağmaya başlayan kar ve yeryüzünün bembeyaz bir örtü ile kaplanması aynı zamanda eğlencenin de habercisidir çoğu zaman. Çocukken kızaklarla başlayan kar eğlencesi , kayak merkezlerinin yaygınlaşması , snowboard ve kayak gibi sporların popülerleşmesi ile renklendi , ekstrem hale geldi ve değişime uğradı. Ama değişmeyen bir şey var ki insanlar için karda kaymak her zaman bir eğlence şekli. Bisiklet kullanımının imkansız hale geldiği bir atmosfer olan karla kaplı zeminlerde bisiklet keyfine devam etmek isteyenlerin yeni cadı Snow scooter ise eğlencenin tam gaz devam etmesi için başka bir yol.

Snow Scooter Nedir?

Küçük scooterların veya küçük bmx tarzı bisikletlerin tekerleklerinin çıkarılıp , bu bölümlere kayak kızaklarının veya snowboard tahtalarının küçük modellerinin monte edilmesi ile oluşturulmuş bir kar aracıdır. Ön tekere bağlı olan board ve arka tekere bağlı olan board birbirinden bağımsızdır. Ön tekerdeki board daha küçük olup yönlendirme sağlarken , arka kısımdaki board daha uzun ve denge ve tutunma sağlar. Özellikle Bmx bisiklet tarzlarından geliştirilmiş snow scooterlar yetişkinler tarafından akrobasi ve slalom hareketleri için daha çok tercih edilmektedir. Bu kış araçları hazır olarak satılmakla birlikte , birçok ekstrem spor hayranı kendi atölyelerinde bu araçları kendileri de geliştirmekte. Dağ bisikleti kullanımının karda , yamaçlardan aşağı doğru süzülerek yapıldığını düşünün , işte adrenalin ve eğlence dolu spor olan snow scooter etkinliği tamda bunun gibi bir şey. Bisiklet kullanırken ki bisikletin ön tarafını havaya kaldırmak elbette bu scooterların da yapabildiği bir hareket.

Snow Scooter kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bazı bölgelerde ulusları arası turnuvalar da düzenlenmeye başlandı. Ekstrem spor severlerin katılımları ile gerçekleşen bu turnuvalar heyecan dolu dakikalar yaşatırken renkli görüntülere de ev sahipliği yapıyor.

Henüz kayak merkezlerinde çok fazla karşılaşmadığımız bu heyecan dolu sporu , ilerleyen yıllarda daha fazla göreceğimiz kesin diyebiliriz. Sizde bisiklet kullanmayı seviyor , aynı zamanda kış sporlarına gönül verdiyseniz snow scooterlar bundan sonra kayak merkezlerine giderken , aracınızın bagajında yerini alabilir. 

Bütün ekstrem sporlarda olduğu , gibi kış sporlarını da yaparken , gerekli güvenlik önlemlerini almayı ve kask takmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir