Snowboard , Kışın En Eğlenceli Sporu

Snowboard Nedir ?

Snowboard kış sporları arasında en keyifli olanlardan bir tanesidir. Snowboard kar üzerinde bord adı verilen özel ekipmanlarla yapılan bir kış sporudur.

Snowboard nasıl yapılır?

Snowboard yapabilmek için özel ekipman gereklidir. Bu ekipmanları iki şekilde temin edebilirsiniz birincisi bu ekipmanları kendiniz almanız ikincisi ise kiralamanız şeklinde olacaktır. Temel snowboard malzemeleri olan snowboard kıyafetleri, bord, bağlama,bot, kask, snowboard gözlüğü ve eldiven gibi ekipmanları temin ettikten sonra kayak merkezinin yolunu tutuyoruz. İlk aşamada snowboard malzemeler pahalı olduğundan kayak merkezi civarında bulunan kış sporları ekipmanları kiralayan firmalardan bu ekipmanları kiralayabilirsiniz.

Biz bu etkinliği yapmak için Isparta Davraz Kayak Merkezini seçtik. Bu kayak merkezi Isparta şehir merkezine yarım saatlik bir mesafede. Kayak merkezine ulaştıktan sonra ilk iş olarak bu eğitim gereken spor için bir snowboard hocası ile görüşüp ders ayarlamalısınız çünkü bu spor hadi malzemeleri aldık çıkalım piste kayalım diyecek kadar basit ve kolay bir spor değil. Sağlığınız açısından da bu sporu kendi başınıza denemeniz doğru olmayacaktır. Ders alarak hem hızlı hemde güvenli bir şekilde bu etkinliği yapmak en doğrusu.Snowboard yaparken soğuk havada daha konforlu olabilmek sporu yapma keyfini de artıran bir faktör. O yüzden snowboard kıyafetleri ile bu etkinliği yapmak doğru olacaktır. Snowboard dengenin ve vücudunuzu bu doğrultuda yönlendirebilmenin çok önemli olduğu bir spor. Bu sporu deneyenler genellikle ilerleyen zamanlarda bu spora gönül verip devam ettiriyor.

Ne kadar zaman yeterli?
Bu etkinlik tam bir gününüzü alan bir etkinlik. Hatta snowboard tatili planlayarak , konaklamalı bir etkinlik haline getirirseniz snowboard keyfini daha uzun süre yaşayabilirsiniz.

Snowboard yapmaya karar verdiyseniz ve bu sporu kendi ekipmanlarınız ile yapmak istiyorsanız                ‘Snowboard Malzemeleri Nasıl Seçilir ?’ yazımıza bakmanızı öneririz.

Ayrıca bunlarda ilgini çekebilir;

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir