Tekne Turu

Tekne turu nedir?

Turistik amaçlı yolcu tekneleri ile kısa süreli ya da günübirlik yapılan deniz yada göl turlarıdır.

Tekne turu nasıl yapılır?

Deniz , göl ve hatta büyük akarsu sahillerinde bir çok turistik amaçlı yolcu tekneleri vardır. Bu tekneler yolcu taşıma izinleri ile tekne turları düzenlerler. Bazı turlar saatlik bazı türler ise günübirlik olabilir. Biz, Antalya Tekirova bölgesinde  günübirlik tekne turuna çıktık. 

Günübirlik tekne turları genelde sabah erken saatlerde hareket edip akşama doğru gezilerini sonlandırıyor. Tur sırasında ortalama 3 ya da 4 koy geziliyor. bu koyların kimisinde karaya yanaşılırken çoğunlukla sahili yakın şekilde demir atılıyor. Ziyaretçiler bu koylarda yüzüp güneşlenebiliyor. Ayrıca bu turlarda genellikle öğle yemeği de tur fiyatının için oluyor. 
kısa süreli tekne turları daha çok kıyıdan biraz açılıp sahili denizden izlemek veya bölgeye ait güzellikler varsa onları denizden seyredip geri dönmek şeklinde olmakta. 

Bir de uzun süreli tekne turları var ki onların tekneleri biraz farklı olmakta konaklamalı şekilde geçen bu turlar her bölgede olmuyor. Çünkü bunun için daha büyük ve daha donanımlı tekneler gerekiyor.  

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir