Yoga İle Stresten Uzaklaşın

Yoga , Hint topluluğunda ortaya çıkmış , bütünleşme anlamına gelen bir kelimeden türemiş Meditasyon şeklidir. Bu meditasyon sisteminde amaç , ruh ve bedeni çeşitli yöntemlerle eğitmek ve geliştirmektir.Evrenle bir bütün olmanın yolunu gösteren bu sistem herkese açıktır.

Günümüzde insanlar arasında çok yaygın olarak yapılan bir meditasyon haline gelmiştir. Kurslarda , evlerde , tatilde , hatta her yerde yapılır hale gelmiş durumda. Sizde bu meditasyon şekli ile tanışabilir , öğrenebilir ve kazanımlar sağlayabilirsiniz. 

Yoganın en çok bilinen faydaları arasında , stresle başa çıkma , doğru duruş pozisyonu kazanma , nefes alışverişini düzenleme gibi faydalar sayılabilir. Yoga kas ve kemiklerin üzerindeki baskıyı artıran değil , vücudu harekete geçiren bir etkinlik denebilir.

Yoga Nasıl Yapılır ?

Yoga yapmanın en doğru yolu bir kursa gidip bir uzmandan eğitim almaktır. Bir eğitmen eşliğinde yogaya başlayıp , temel hareketleri öğrendikten sonra yogaya kendinizde devam edebilirsiniz. Evde bu yoga yapmak için çeşitli eğitici DVD ler alabilir bunlardan yararlanabilirsiniz. Bir mat , rahat kıyafetler ve bir havlu yogaya başlamak için yeterli olacaktır. Eğitici videolar ile bir program oluşturup , bu program çerçevesinde hareketleri takip edebilirsiniz. Yoga yaparken kendinizle baş başa kalabileceğiniz zamanları seçerek meditasyonunuzu daha verimli hale getirebilirsiniz.

Yoga felsefesini daha iyi anlayabilmek ve bunu bir etkinlik şeklinde gerçekleştirmek için , bir kursa kayıt olup bir yoga seansına katılmak en iyi tercih olacaktır. Aynı zamanda , son yıllarda yoga ile birleştirilmiş birçok etkinlikte düzenlenmektedir. Yoga kampları ve yoga ile birleştirilmiş farkındalık etkinlikleri bunlardan sadece birkaçı diyebiliriz. Yoga ile tanışmak ve yogayı diğer etkinliklerle birleştirmek açısından bu kamplar ve etkinlikler de oldukça iyi alternatifler olabilir.

Etkinlik yapmak , sürekli aktif olmak , heyecanlı aktiviteler yapmak , sporla uğraşmak anlamına gelmez. Yoga yaparak stresi azaltmak ve yenilenmek de bir etkinliktir. Sizde yoga ile tanışıp farklı bir etkinlik yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir